niedziela, 9 lutego 2014

Podziękowania i inspiracje


Konkurs na Blog Roku 2013 już za mną niestety. Skończyło się na etapie sms-ów. W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali na Książkę psychologiczną. Bardzo doceniam wsparcie, które dostawałam w międzyczasie. Cóż, powiem tak: za rok będę liczyła na Was jeszcze bardziej, bo zakładam, że ten rok, pierwszy przecież pełen rok kalendarzowy działania bloga, to wstęp do dalszego rozwoju!
Może to tylko moje skuteczne mechanizmy obronne, ale jestem naprawdę zadowolona, że odważyłam się zgłosić bloga do konkursu, mimo, iż wiedziałam, że szanse na wygraną na ten moment są nikłe. Liczyłam na to, że dzięki samemu zgłoszeniu kolejne osoby dowiedzą się o istnieniu bloga. I to się udało, trochę Was przybyło. Liczba wejść na bloga wzrosła.
Dla mnie pozytywnym efektem wystartowania w konkursie okazało się jednak coś jeszcze. Otóż, przeglądając stronę ze zgłoszonymi blogami, odkryłam trochę naprawdę interesujących stron. Tymi właśnie odkryciami chcę się z Wami podzielić. Siłą rzeczy najczęściej przeglądałam zakładkę z blogami z kategorii Profesjonalne i firmowe, bo tam też zgłosiłam mojego bloga. Ale i inne kategorie okazały się inspirujące.
I tak odkryłam na przykład sympatyczny blog PaniDyrektor o architekturze, urządzaniu wnętrz. Miło popatrzeć! A żeby użyteczność w myśleniu o domu zachować, to będę sobie odtąd równoważyć czytaniem  bloga Okiem inżyniera, gdzie można dowiedzieć się  między innymi tego, jak zadbać o to, by dom był energooszczędny, a wszystko napisane jest naprawdę przystępnym językiem.
Jak już o oszczędzaniu, to zachęcam Was od odwiedzania strony jakoszczedzacpieniadze.pl. Ten blog akurat znałam już wcześniej i z całego serca, jako stała czytelniczka, kibicowałam mu, by przeszedł do kolejnego etapu. Udało się! 
Z czytanych już przedtem cieszy mnie, że do następnego etapu przeszły Miasto książek i Manufaktura radości. Ten pierwszy blog polecam przede wszystkim miłośnikom dobrej powieści, nie można go nie znać! Na ten drugi warto zaglądać w poszukiwaniu, jak sama nazwa mówi radości, tej dobrze rozumianej radości, w której zawarte jest poczucie spełnienia.
Odkryciem jest dla mnie Blog siostry Małgorzaty! Warto czytać to, co Siostra Niekonwencjonalna ma do powiedzenia, oj warto!
To tylko parę inspiracji. Celowo zostawiam gdzieś z boku wszelkie kontrowersje związane z konkursem, krążące w sieci informacje o nieuczciwościach z nim związanych. Wyciągam to, co dobre i tyle. Koniec i kropka – jak mawia mój syn. Mam nadzieję, że zachęciłam Was do zajrzenia na przynajmniej niektóre z wymienionych blogów, w końcu nie samymi książkami żyje człowiek. Zawartość internetu też może być przydatna i wartościowa.


Oczywiście do książek powrócę i to już niebawem. Spodziewajcie się w przyszłym tygodniu recenzji w klimacie z lekka anty-walentynkowym J

P.S. A może podzielicie się w komentarzach adresami swoich ulubionych miejsc w sieci??? Nie dajcie się prosić!

Ech, mam już naprawdę dość tego mojego internetu! Żeby tyle czasu zajęło umieszczenie jednego postu… Trzeci dzień!

8 komentarzy:

 1. Serdecznie Ci dziękuję za polecenie i pozdrawiam:))) Emocje były duże, bardzo się cieszę, że się udało, też zajrzałam w wiele inspirujących miejsc i niebawem się pewnie tymi odkryciami u siebie podzielę! Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele ciekawych blogów nie przeszło do dalszego etapu. Ale co tu pisać Jak komuś zależało przejść dalej inwestował 500pln na karty prepaid na allegro i sam wysyłał 300 sms i po temacie

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam Fundacje Kasisi http://www.fundacjakasisi.pl/

  Pozdrawiam
  Anna M.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe inspiracje, dziękuje za propozycje, tym bardziej że nie śledziłam wyborów, odnosnie tego czy w przyszłym roku szanse są większe, powiem bardzo subiektywnie...ja nie zagłosuję z bardzo prostego powodu (chociaż czasem, coraz rzadziej podczytuję Pani bloga) - jakoś nie do końca mnie przekonuje to że większość książek recenzowanych to prezenty od wydawnictw...wiem, znam argumenty, że książki drogie, że ma się większy wgląd w nowości, że ocena mimo wszystko jest prawdziwa, bo przeważnie na koniec jest jeden akapit z czymś co mogło by być lepiej napisane, że na czymś trzeba zarabiać, itd....), ale na początku blog się zapowiadał naprawdę ciekawie.. oczywiście to tylko moja autorska opinia, i życzę dużo szczęścia w głosowaniu w przyszłym roku!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziekuję za wyróżnienie :)

  Pozdrawiam
  Damian/Okiem inżyniera

  OdpowiedzUsuń